Liptov

 

neděle 24. 7. - sobota 30. 7. 2022

Ubytování:  www.zivka.sk/o-nas/,

 

Jedná se převážně o cyklozájezd, ale mohou se přidat i turisté a mít svůj program.

Kapacita kol 40, kapacita osob 50.

Polopenze, ubytování pro páry po dvou, pokud nebudou chtít jinak.

Cena 6 900 Kč ubytování s polopenzí, na nacenění dopravy ještě čekáme

Průvodce Radek Krejčíř.

Jedna z atrakcí, kterou zde můžete navštívit (raději si objednejte předem):

HURRICANE FACTORY

Jediný veterný tunel na Slovensku, kde môžete vyskúšať, aké to je lietať a vznášať sa. V presklenej letovej komore o priemere 4,3 metrov a celkovej výške neuveriteľných 14 metrov prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h, čo je rýchlosť hurikánu. Vy  však budete lietať v bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom skúseného inštruktora. Tento netradičný, adrenalínový, a predsa bezpečný šport môžu vyskúšať všetci fyzicky zdraví, aj deti od 5-tich rokov.
 
Program od Radka, trochu upraven, dále podle počasí a domluvy.
 

Název akce: Cyklistické výlety Slovensko Liptov a blízké okolí

Při výletech budeme poznávat krásu a divokost přírody Liptova a podhůří Roháčů a Nízkých Tater včetně památek, hradů, kostelů a vesniček s jejich neopakovatelným kouzlem – čarem!

 Náročnost:  Střední až vyšší pro cyklisty s elektrokoly nebo zdatné cyklisty s horskými koly, s trasami se stoupáním 500 – 1000 m. Trasy povedou převážně po značených cyklostezkách se zpevněným štěrkovým nebo asfaltovým povrchem s minimálním provozem automobilů. Minimálně jednou se budeme brodit přes říčku s křišťálově čistou a ledovou vodou.

 

1. Výlet . Prohlídka Amfiteátru s krásnými výhledy na Vysoké Tatry. Odtud vyrazíme na cyklo putování přes Važec, návštěva Važeckej jeskyně, kolem přehradní nádrže na Čiernom Váhu do Liptovského Hrádku a Liptovského Jánu zpět na ubytování.

 

2. Výlet –

Výjezd na Malino Brdo po asfaltové silnici, pro náročné po sjezdovce, pro pohodáře kabinkou včetně kola. Budeme sjíždět přes obec Vlkolínec, která je zapsaná v Unescu, zpátky do Ružomberoku a dále budeme pokračovat přes kostel Všech svatých do Liptovské Štiavnice, kde můžeme vidět zajímavé dřevěné domečky, Chalúpkovo s možností ubytování.

Dále pokračujeme přes Partizánskou Lupču do Laziska, kde navštívíme artikulární dřevěný kostel-Unesco, až do místa našeho ubytování.

 

3. Výlet – Od hotelu po cyklostezkách přes Liptovský Mikuláš, Bobrovec, Kvačany do Kvačanskej doliny, kde navštívíme historické Mlýny na říčce Kvačianka. Dále pokračujeme přes obce Velké Borové, Malatiná a Bukovina k přehradní nádrži Liptovská Mara. Zpět na ubytování přes Liptovský Mikuláš. Možnost koupání v přehradě nebo v termálním parku Tatralandia.

 

4. Výlet – Od hotelu po cyklostezkách do Liptovského Hrádku, možnost prohlídky hradu. Dále přes obce Liptovský Peter a Pribylina do Múzea liptovskej dediny s možností prohlídky dřevěné dědiny a úzkorozchodné železnice. Pak budeme po cyklostezce stoupat pod Roháče s nádhernými výhledy na Liptovskou kotlinu a Nízké Tatry. Zpátky sjíždíme přes Žiar a Vojenský cintorín v Hájoch nad Liptovským Mikulášem, zpět do Závažné poruby.

 

5. Výlet – Turistika – . Dále individuální turistika v okolí lyžařského střediska Jasná s výšlapem/výjezdem lanovkou na Chopok.

Fakultativně Jaskyňa Svobody.