Nabídka zájezdů Last minute - na poslední chvíli

ENNSKÁ CYKLOSTEZKA - cyklistický zájezd

Info na https://www.adrenalincentrum.cz/zajezd/176177-ennska-cyklostezka/

Nejmladší z největších rakouských turistických cyklotras podél řek, Ennská cyklostezka, patří k domácím cyklistickým trasám s nejkrásnější krajinou. Jako tajný tip pro příznivce přírody vede tato trasa třemi spolkovými zeměmi Salcburskem, Štýrskem a Horními Rakousy. Nádherné údolí řeky Enns s asfaltovou stezkou, která se dá zpestřit i lesními cestami, nadchne i náročnější cyklisty. Hornaté okolí řeky vystřídají malebné rakouské vesničky. Navštívíme lázeňské město Radstadt, středisko Schladming, zámek Trautenfels na dohled masivu Dachstein. Na trase nás láká především soutěska Gesäuse a pak také 13 tunelů na trase zrušené úzkokolejky. To vše pohodově, nalehko a s podporou busu.

termín 30.05. - 03.06. 2012      

cena: 5 900,- Kč    5 600,- Kč         

Program zájezdu:

1.den: Odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR a noční přejezd do Rakouska.

2.den: Začínáme ve Flachau. Pro první etapu je typický působivý svět hor a řeka Enns, která na počátku své cesty plyne ještě klidně. Jako obzvláště půvabný se projevuje kontrast mezi drsným, světlým masívem Dachsteinu. Přes města Altenmarkt, lázeňské městečko  Radstadt a Mandling cesta pokračujeme do města světového poháru horských kol Schladmingu. Individuálně možnost výjezdu do Ramsau, Planei (1 894 m).

3.den: Schladming. Cesta vede kolem impozantního masivu Grimmingu, přes romantický zámek Trautenfels, zříceninu hradu Wolkenstein podél masivu Dachsteinu do Aigen.

4.den: Přes Liezen k benediktinskému klášteru Admont u vstupu do národního parku „Gesäuse“.  V Gesäuse nejúžasnější části řeky Enns, kde si řeka s hukotem razí svoji cestu národním parkem. Trasa Ennské cyklostezky zde vede obzvláště atraktivní krajinou, hrad St. Galen, Hieflau.

5.den: Hieflau, Altenmarkt, Weyer a to přes sedlo Buchauer Sattel a méně strohou, divoce romantickou krajinou plnou lesů po bývalém tělese úzkokolejné dráhy do Reichramingu v pohoří Reichraminger Hintergebirge. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu včetně dopravy kol v přívěsu, 3x ubytování v penzionech se snídaní , průvodce, informační materiály a mapy tras, pojištění CK proti úpadku , 5% slevová karta na nákup outdoorového vybavení s platností 1 rok, pojištění léčebných výloh pro danou aktivitu a storna zájezdu

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, hradů, zámků a muzeí

Nástupní místa: Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

 

 

NA KOLE PO BÝVALÝCH ŽELEZNICÍCH HORNÍHO FALCKA  cyklistický zájezd -

info na https://www.adrenalincentrum.cz

Tento zájezd na Moravské pole a do Podunají má historický podtext. Budeme projíždět krajem, který téměř na každém kroku připomíná jednu z nejvýznamnějších postav našich dějin, českého krále Přemysla Otakara II., řečeného král železný a zlatý. Navštívíme starobylá města, římské památky i skvostné zámky. Trasa vede malebnými vinice Weinviertelu i lužními lesy Podunají. Pojedeme po dobře značené March panorama radweg a po Dunajské cyklostezce mezi Vídní a Gabčíkovem. Zájezd je určen především pro cyklisty, kteří chtějí vidět hodně historických památek a přitom na kole najezdit rozumný počet kilometrů. Rovinatý charakter všech etap je vhodný pro všechny kategorie cyklistů i pro rodiny s dětmi.

termín: 31.05. - 03.06. 2012   

cena:  4 900,- Kč   4 700,- Kč

Program zájezdu

1.den: Ranní odjezd na Slovensko odkud se přeplavíme přívozem přes řeku Moravu do rakouského města Angern. Moravským polem, dějištěm dvou historických bitev krále Přemysla Otakara II, do Marcheggu, města založeného tímto panovníkem. Zaujme nás i druhá největší kolonie čápů v Evropě. A další perlou bude císařský zámek Schloss Hof, fascinující barokní svět zážitků (48 km). Zdatnější cyklisté mohou dojet až na soutok Moravy s Dunajem s překrásným výhledem na hrad Děvín (64 km).

2.den: Lázeňským městečkem Bad Deutsch Altenburg, které je vstupní bránou do antického areálu Carnuntum-Petronell, kde je dodnes cítit atmosféra antických gladiátorských zápasů, do Haslau, odkud se přeplavíme přes Dunaj a dojedeme k zámku Orth. Dunajskou cyklostezkou přes Stopfenreuth zpět do místa ubytování (40 km).

3.den: Historické město Hainburg s dominantním hradem a množstvím středověkých památek bude stát za prohlídku stejně jako keltské hradiště na nedalekém vrchu Braunsberg. Přijedeme do Bratislavy, abychom se pod hradem napojili na cyklostezku do Čuňova, kde v areálu vodních sportů končí náš cyklovýlet (43 km). Alternatinvě je možné přeplout Dunaj z Hainburgu lodí na soutok Moravy a Dunaje k hradu Děvín a odtud cyklostezkou přes Bratislavu do Čuňova (37 km).

Cena zahrnuje: doprava včetně dopravy kol, 2x ubytování v penzioneu se snídaní, průvodce a mapky tras, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu, pojištění CK proti úpadku, slevová karta na nákup outdorového vybavení

Cena nezahrnuje: vstupy do objektů, hradů, zámků, muzeí, přívoz

Nástupní místa: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava-Pávov, Praha, Plzeň 

 

     

přihlásit se   

 

leták ke stažení
word