JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE

06.02.2017 23:22

JIŽNÍ ŠVÉDSKO A ÖLAND NA KOLE - Termín  so 19.8. - ne 27.8. 2017 - 5 pracovních dnů   15 přihlášených

Za neuvěřitelným klidem do země Vikingů - Švédska. Na kole zemí jezer, lesů, skalnatého pobřeží a rybářských osad, mostů i dávné historie. Křišťálově čistá jezera a pohádkové ostrovy i exotika prehistorických megalitů v Ales stenar. Cyklistika ostrovem Visingsö a poloostrovem Kullen, po březích jezer Vättern a Vänern, podél unikátního Göta kanálu a nedotčenou přírodou ostrova Öland.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Kullen - Vättern. Přes Německo a lodí do Švédska. Dle času na kole divokou přírodou podél romantického pobřeží rezervace skalnatého poloostrova Kullen a pěšky k majáku s vyhlídkou. Busem k průzračnému ledovcovému jezeru Vättern.

3.den: Vättern - Alvastra - Göta kanál - Vreta - Roxen. Busem po břehu jezera Vättern k ruinám kláštera Alvastra. Na kole podél technické památky - Göta kanálu za čokoládou Cloetta, k opatství Vreta s hroby švédských králů až k jezeru Roxen, kde je neuvěřitelné schodiště zdymadel.

4.den: Vänern - Vättern. Busem k největšímu švédskému jezeru Vänern a na kole nejoblíbenější cyklistickou trasou podél Göta kanálu. Nenáročná cyklistika vesničkami a lesy podél jezer a říček s loďkami a zvedacími mosty k jezeru Vättern do Karlsborgu s rozsáhlou pevností Karlsborgs Fästning.

5.den: Göteborg - ostrov Tjörn. Göteborg - druhé největší město Švédska: centrum, třída Kungsportsavenyn, operní scéna i městské muzeum s vikingskou historií. Busem malebným krajem útesů a členitého pobřeží Bohuslän a po mostě na ostrov Tjörn s kamennými kruhy z doby bronzové. Na kole do městečka jachet, muzea akvarelů a usměvavého kostela v Skärhamn. Pohodovými silničkami ostrova, starobylé farmy, majáky a výhledy na moře.

6.den: Jönköping - Gränna - Visingsö. Univerzitní Jönköping: kostel Sofiakyrkan a stará radnice. Na kole podél jezera Vättern do kraje lízátek Gränna s malebnými domečky a skanzenem. Poté lodí (80 SEK) na perlu jezera - překrásný ostrov Visingsö s ruinami středověkého hradu, kostely a majákem s báječnou vyhlídkou, nebo variantně na kole podél jezera Vättern.

7.den: Vättern - Öland. Autobusem na jih a po obřím mostě na úžasný ostrov Öland - letní královské sídlo v paláci Solliden se zahradou. Zřícenina mohutného hradu a vikinská kamenná loď v Borgholmu. Na kole na východ krajinou vřesovišť, mezi dřevěnými větrnými mlýny ke kruhovému opevnění z doby železné v Graborg. Skanzen Himmelsberga.

8.-9.den: Kalmar - Ales stenar - Žďár n.S. Malebný historický Kalmar se zámkem a starým městem. Autobusem k tajemné obdobě Stonehenge - vikingské megalitické lodi v Ales stenar. Trajektem do Německa a autobusem zpět domů.

 

Obtížnost:  1-2,doporučujeme MTB, (cross, silniční) 
Délka tras: autobusem 4000 km, lodí 220 km, na kole 0-350 km 
Počasí: vzduch 18-25 °C, voda 16-20 °C 
Odjezdy: Brno.

 

cena zájezdu do čtyřlůžkové chatky se slevou 2,5% a 5% by byla 12 478,-kč (sleva 1011,75 kč)

cena zájezdu do dvoulůžkové chatky se slevou 2,5% a 5% by byla 15 878,-kč (sleva také 1011,75 kč)

Ta 5ti procentní sleva je ale podmíněna tím, že cena celého zájezdu bude uhrazena do 26.2.2017
 

V ceně je: doprava autobusem, přeprava kol, trajekt do Švédska a zpět, polopenze (polní kuchyně), 6x ubytování v kempu (*4-lůžkové chatky s vařičem, za vyšší cenu dvulůžkové), průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Spaní 5x na jednom místě, 1x v jiném kempu. O dopravě do Brna-odjezdového místa jednáme s CK.

Vzhledem k pořadateli zájezdu lze vyřídit fakturaci a příspěvek od zaměstnavatele.

 

https://www.nomad.cz/cs/zajezdy/679-jizni-svedsko-a-oland-na-kole.html

Zpět